| Radu_8119 a întrebat:

Dupa cate zile se poate face programarea la traseu dupa ce ai luat sala (examenul auto) daca deja ti-ai terminat cele 30 de ore de condus cu instructorul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te programezi pentru testul practic imediat dupa terminarea scolii de conducere si in perioada pana la programare sa sustii testul teoretic. De asemenea te poti programa imediat dupa reusita la testul teoretic.
Trebuie sa tii cont ca o sa treaca o perioada, uneori destul de mare, intre data cand te duci sa te programezi si data cand vei fi programat, in functie de numarul de candidati si de cati pot fi testati intr-o zi.

1 răspuns:
| MariusRadu69 a răspuns:

Daca ai trecut porba teoretica cand iesi din sala de examen ii dai dosarul celui care se ocupa acolo si iti spune in ce data dai examenul practic. De obicei daca iei din prima examenul teoretic te programeaza in jur de o luna la oras.