| VladGU a întrebat:

Salut, dupa ce treci proba practica la examenul auto (orasul) poti obtinw o dovada inlocuitoare pana primesti permisul? Daca da, de unde?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar si eu am auzit ca nu se mai dau adeverinte, odata ce se trimite permisul in maxim 7 zile lucratoare.

Inca ceva, am mai auzit ca unele cetre de Politie nu mai au plastice pentru cartea de identitate (buletine) sau permise auto...
https://stirileprotv.ro/......uatia.html

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai poti astepta cateva zile pana primesti permisul. Cine te grabeste?

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Pare ca-i grabit sa-l piarda, de dinainte sa-l aiba in mana happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai dau de mult timp dovezi. Trebuie sa astepti permisul

| NunuNini a răspuns:

NU!
De ce nu poti astepta cateva zile? Ai de facut un accident? Calmeaza-te.

| VladGU explică (pentru NunuNini):

Ba omule am intrebat doar. Ce accident, daca stai 4 zile in plus nu mai faci mraculos accident? Intrebasem. Daca n ai ce face nu mai comenta. Ce treaba ai tu.

| Dyalema a răspuns:

Nu se dau dovezi când iei permisul pentru prima data, doar când expiră și îl schimbi. O să ajungă permisul în câteva zile. Nu poți aștepta? La ce îți folosește așa repede?

| VladGU explică (pentru Dyalema):

Am intrebat omule, din curiozitate, pare ca am zis undeva ca si vreau sa conduc? Ma informam ca sa stiu daca am voie sa nu ies pe strada dezinformat

| Violleta2022 a răspuns (pentru VladGU):

Sigur ca ai voie sa iesi pe strada: poti merge, dansa si chiar alerga, dar fara masina, pana nu ai carnetul de sofer in mana.

| VladGU explică (pentru Violleta2022):

Uite un exemplu perfect de retardism social

| Violleta2022 a răspuns (pentru VladGU):

Vorbeste probabil alcoolul din tine...