| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, este bine sa mă apuc cu 2.5 luni înainte sa împlinesc 18 ani de școala de soferi? Sau este prea devreme?

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Nu e prea devreme. O poti incepe, doar ca examenele nu le poti da decat dupa ce ai implinit 18 ani. Ca avantaj ai avea ca poti lua mai repede permisul fata de unul care o incepe chiar la 18. Succes!

| Alexul99 a răspuns:

Eu chiar zilele astea m-am inscris, avand 17 si 9 luni, tipa de la scoala de soferi mi-a explicat ca nu pot da examenul decat la 18, eu zic ca este o alegere buna, capeti niste cunostinte cu cateva luni inainte si intre timp poti sa le inveti, ai mai mult timp pentru a invata, si de asemenea iti recomand ca inainte de examen cu cateva zile sa iti mai cumperi inca cateva ore de condus, o sa te ajute, asa mi s-a recomandat si mie.

| Dumitrache_Radu_1994 a răspuns:

Ar fi o idea buna cat tip tu it doresti asta

| Dumitrache_Radu_1994 a răspuns:

E bine sa o faci cat timp iti doresti si nu te opereste nimeni