| Anonymousss2345 a întrebat:

Este cumva posibil sa platesti impozit la un BMW 528i ca la un 520i(2.0)? Am citit pe net ca la BMW poti s-o inscrii foarte usor asa.Imi puteti explica cum sta treaba mai exact?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurul artificiu e sa o inmatriculezi ca si autoutilitara dar ma indooesc ca merge la seria5, poate daca e break si cu ceva modificari.

Totuso daca ai un seria 5 cu motor de peste 2 se presupune ca ti o si permiti

| Anonymousss2345 explică (pentru suntserios):

Avand in vedere ce ieftin gasesti un E39, nu prea se mai aplica faza ca ti-o permiti sau nu. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Anonymousss2345):

Sa iti permiti o masina nu inseamna sa iti permiti doar pretul de achizitie

| Anonymousss2345 explică (pentru suntserios):

Ai dreptate, mai sunt si impozite, asigurari, intretinere si toate cele, dar impozitele la masinile peste 2.5 sunt cam mari si nu prea merita si decat sa inmatriculezi in Bulgaria.