| blackzone93 a întrebat:

Salut, este normal ca la un passat b5.5 sa nu vină apă deloc pe la furtunul mic de la vasul de expansiune?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este normal sa nu vina apa, pentru ca de acolo trage apa. In caz de pierderi pe instalatia de racire, trage apa din vas. Sa te ingrijorezi cand vasul este gol.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Este normal. Nu prea se vede apa circuland in vasul de expansiune, la nici o masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Iar pentru colegu'... Apa e trasa prin furtunul gros de jos, nu prin cele subtiri, care sunt sus... Ca pe sus ar trage aer.