| Bobby1705 a întrebat:

Salut, este permis să schimb volanul original al mașinii cu unul sport? Mai precis, unul Sparco. Și dacă am voie să schimb toată evacuarea mașinii, dar să țin catalizatorul montat pentru a nu pica la emisii. Nu am de gând să fac straight pipe sau ceva, e pur și simplu o chestie de sunet, dar să respecte numărul de decibeli admiși.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pentru chestie strict de sunet poti cauta o toba finala dedicata modelului tau, sunt scumpe dar schimba sunetul daca e o masina pe benzina si in plus sunt omologate.
Volanul nu vad cine nu te-ar lasa sa-l schimbi, dar daca ai comenzi pe volan si toate cele nu vei mai beneficia de ele.
Nu ma pricep la volanele astea sport, au airbag? s-ar putea aici sa fie o problema!