| 07gabriel07 a întrebat:

Salut eu am o masina, nu conteaza modelul. Mie m-i s-a desprins materialul de pe plafon, stiu cum sal inlocuiesc dar intrebarea mea este daca pot folosi un material textil normal de la un magazin unde se vind chestii din astea deci pot folosii asa ceva? ajutati-ma! MS

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca te pricepi desfaci plafonul, cureti bine si inlocuiesti materialul de pe plafon cu unul textil sau o alta varianta este sa cauti un plafon in dezmembrari.

| 07gabriel07 explică (pentru Intruder19):

Nu o sa inlocuiesc plafonul dar materialul sigur. problema e ca plafonul e cam uzat sa vad daca pot sal reconditionez putin

| Intruder19 a răspuns (pentru 07gabriel07):

Daca baza plafonului (partea pe care vine lipita partea textila) e ok, e foarte simplu de inlocuit materialul, cureti bine cu benzina, folosesti niste adeziv (eu am folosit prenadez Bison, o cutie jumate) si lipesti materialu.

| 07gabriel07 explică (pentru Intruder19):

Apropo de unde sa iau materialul trebuie neaparat unul din ala scump sau merge unul de la dedeman sau leroy cu burete cu tot

| Intruder19 a răspuns (pentru 07gabriel07):

E ok sa fie unul cat mai subtire, sa nu aiba buretele prea gros ca nu o sa stea, daca esti din Bucuresti gasesti pe Delea Veche un magazin ce vinde materiale de calitate, dar e ok si unul din leroy sau dedeman.