| SorinRVN a întrebat:

Salut, eu scoala de soferi am facut.o pe un opel astra h de 1.7 diesel, faceam plecarea dupa loc doar din ambreaj, plecarea din rampa tot asa nu ma duceam deloc in spate, acum dupa ce am luat permisul, ai mei mi.au cumparat un logan de 1.4 benzina, problema e ca nu pleaca doar din ambreaj, daca apas acceleratia plec ca "fulgeru" sau moare motoru... ceva sfaturi ca sa plec lin si cu loganul asta?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Prin practica ai sa inveti sa coordonezi puterea ( turatia ) cu ambreierea. Nu exista pastile si nici descantece pentru asta.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exercitiu mult, in final ai sa deprinzi miscarea