| XxT3rIbL3xX a întrebat:

Salut, Ford focus 1.8 diesel.
Cumpărat în ziua x și totodată în aceeasi zi s-a oprit masina în mers.
Am tras dreapta, am oprit și când sa o pornesc nu mai mergea, am încercat o data, de doua ori nu mergea deloc, făcea doar un pocanit (doar bordul se aprindea).
Au venit baietii, s-au uitat la ea și au spus 3 cauze.
Electromotor/alternator sau pompa de ulei.
Au venit aceiași băieți la care am schimbat tot în aceeași zi toate filtrele, plus ulei.
Dar mai mult ca sigur Electromotorul au spus ca e problema.
Oricum am întrebat de preț și au zis ca nu știe sigur.
Ca de uitat la ea se uita doar de săptămâna viitoare.
Iar un prieten a zis ca un Electromotor nou plus manopera între 20 și 25 de milioane ar costa.
Sa fie preț normal?

1 răspuns:
| floryn1993 a răspuns:

Buna, cel mai bine este sa mergi cu talonul la un magazin de piese auto. 500>600 lei un nou sau se poate si reconditiona la un electrician auto, 25 prea mult.