| Anonim959 a întrebat:

Salut grup! Am găsit masina azi dimineata cu capacul și butonul deschis, specific românește, dar sub uimirea mea acul indicator imi arata ca am tot atâta motorina, bănuiesc că e cineva care vrea să-mi faca rau și am înțeles că sunt câteva metode, de ex: sa puna zahar în rezervor. Acum nu stiu ce sa fac, e vorba de un 320 d 136 cp? Sunt îngrijorat... mi-au dezumflat/spart si 2 roti, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca rezolvi masina cauta un garaj sa inchiriezi sau sa o parchezi in alta parte unde ar fi in siguranta.

| Simpatic a răspuns:

Depinde ce ai facut tu altora de te trateaza asa.
Ca sa te asiguri ca nu ai apa in masina, mergi la un service, sa iti scoata motorina, o si poti arunca banuind ca nu ai 70 de litri acolo.
Incearca sa iti amintesti cauza din care cineva ti-ar vrea un rau.
Lasa-i pe astia cu politia, ca nu prea ai ce face cu politia acum, adica nu te va ajuta cu nimic politia asta mancatoare de rahat si hartogariile lor.

| darrio2007 a răspuns:

Ai vecini buni!

| Wr3nch a răspuns:

Sa mergi la politie sa faci reclamate. Zaharul nu face nimic dar daca au pus apa se poate strica. Poti sa o duci la un service sa iti pompeze tot ce ai in rezervor si o sa vada daca nu e ok.

| Bizon95 a răspuns:

Asta e caz de militie
ar trebui sa vina sa ia amprente!

| Legion7X a răspuns:

Poate prietenii tăi sau cineva cu care te-ai certat în ultimele zile sau luni dacă ai avut o astfel de experiență. Sau poate că cineva îți poartă dușmănie sau pur și simplu nu te suferă, mai ales că este vorba și de un bmw 320 d, prima țintă este mașina. De ce ți-ar face cineva rău aiurea tocmai ție dintre atâtea mașini? cineva te cunoaște, sau ai avut o anumită experiență cu cineva. Dacă îți fura o oglindă, sau altceva era de înțeles cineva îi trebuia oglinda ta sau acel lucru, dar analizând situația ta, nu se poate numi decât rău îndreptat la persoana ta. Gândește-te!