| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am reușit să obțin permisul însă am acumulat 12 puncte de penalizare la traseu. Întrebarea este acele puncte rămân pe permis ca și punctele care le ei când te oprește polițistul la comiterea unei contravenții/infracțiuni sau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, acele puncte nu raman, sunt doar pentru examinare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, nu au nicio treaba

| OriceEstePosibil a răspuns:

Buna, punctele alea sunt valabile doar pana iei permisul. Daca ai acumulat pana in 21 obtii permisul, daca ai acumulat mai mult de 21 nu il iei. Insa atata tot, daca ai luat permisul punctele acelea nu mai au nicio importanță.