| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ieri mergeam cu masina si am dat volumul tare si deodată s-a stins. De atunci nu se mai aprinde. Casetofonul este JVC, cum rezolv si eu problema. Multumesc, dau funda.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai ars finalul.Nu il mai da tare cand mergi cu masina. Ca nu vei fi atent la trafic.De aici apar accidentele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inlocuieste siguranta/sigurantele din spatele playerului, si masoara cu un multimetru sa vezi daca ai tensiune. Vezi ca sunt doua fire de + (galben si rosu), si unul negru de -.
Pe firul rosu, ar trebui sa ai curent doar cu contactul pus. Daca nu ai curent pe ambele, majoritatea playerelor nu pornesc.
Daca ai curent la fire, atunci inseamna ca s-a ars ceva din player. Poti sa-l duci la reparat, iar electronistul iti va spune daca poate fi facut, si daca merita.

| blAster85 a răspuns:

Probabil s-a ars siguranta, una ce o are in spate, scoate-l si vezi, si daca aia e buna, atunci ai alta pe plusul care merge la cas. daca ai statie si boxe puternice cand pornesti casu asteapta macar o melodie cu volumul sub"15"sa nu risti pe viitor sa arzi vreun final.bafta