| RazvRazvan5456 a întrebat:

Imi apare o eroare Abgas Werkstat, cand pornesc motorul. Este vorba de un golf 4 1.9 2006, euro 4, uneori motorul la relanti paca are mici tripidatii. Ce poate sa fie? Ceva de speriat?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Nu vei primi raspunsul pe care-l doresti la aceasta intrebare.
Acele mesaje de atentionare sunt foarte seci in detalii.
La generatia precizata, cel mai adesea sunt doar 2-3 mesaje care apar in bord, mesaje care pot aparea de la un contact imperfect, pana la o turbina defecta si asa mai departe.

Recomandarea mea e sa nu mai cauti solutii pe net, si sa mergi la un mecanic sa efectueze o diagnoza.
Asa vei stii unde este problema, mai apoi te vei putea informa.

Apeland din timp la un mecanic vei face economie si de timp, si de bani.
Daca o iei la noroc, poti ajunge sa-ti schimbi motorul si problema sa tot persiste.