| Anxiousy a întrebat:

In 15 zile am traseul (am luat sala cu 26 de puncte) pe Bucurestii Noi. Multi prieteni de-ai mei mi-au spus ca daca nu voi da spaga, ma va pica, ca imi va cauta nod in papura, pana ma pica. L-am intrebat pe instructor daca trebuie sa dau spaga si a spus ca eu nu sunt de spaga.
Am emotii, mi-e frica sa nu pic, ce stiti despre spaga? Trebuie sa dau sau voi trece si fara? Si cei care au dat traseul, a fost usor? Ce v-a cerut? Ce ati facut? Sunt curios si vreau sa aflu cat mai multe.

5 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Stai linistit. Daca crezi ca conduci fara probleme nu o sa te cada nimeni.pentru ca motive nu vor gasi daca esti atent.Si eu cand am dat am dat cu cel mai sever politist din Cj si am luat Examenu cu 0pct de penalizare.Trebuie sa fi atent ce iti spune el, sa nu cumva sa iti zica sa virezi la dreapta si sa fie interzis si tu sa virez. Daca conduci fara retinere ca si cu instructorul tau o sa iei examenu cu brio>Sa ne auzim de bine. Drumuri bune.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo am dat si eu traseul, trebuie sa ai grija cu acordatul prioritatii, ca te baga pe stradute ale drecu de nasoale. Am fost martor la 2 persoane, si daca iti moare motorul o data e de ajuns sa se uite cu scarba la tine si cu pixul pregatit sa iti incercuiasca acolo greseli pana te pica. (tremuram si eu ca naiba cand m-am urcat la volan, si cand eram martor, dar am avut noroc sa conduc doar pe bulevard)
Ah, si cel mai probabil te pune sa faci o parcare laterala sau sa dai cu spatele pe o anumite distanta.
Bafta si sper sa nu pici prin ultimele grupe sa ai de asteptat vreo 4-5 ore acolo laughing (si sa vezi cum adoarme instructorul langa tine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut...
Nu iti pot da sfaturi dar iti pot spune ca nu e chiar asa ca te pica ca vor ei si iti cauta nod in papura...
Ex: Taicameo a luat din prima happy fara spaga fara nimic... adevarul e ca si-a mai cumparat inca 15-16 sedinte...
Deci daca meriti treci...
Iti urez multa bafta

| amadela a răspuns (pentru anonim_4396):

Te contrazic putin. Sunt multi, care pentru ei nu conteaza ca meriti sau nu. asa ca. e cu dus si intors. E de noroc mai mult

| amadela a răspuns:

Pai cel mai probabil asa va fi! Cat de mult stii tu, vor gasi motive de a te pica. Sunt si unii care nu pica, dar majoritatea astepta ceva. Oricum. acum cum crezi. Daca crezi ca esti in stare sa mai iei si a 2a oara sala, inceraca-ti norocul! Succes!:*