| mysterioR a întrebat:

Salut, in 2013 am luat o masina adusa din Austria si am inmatriculat in Bulgaria, acum are itp si asigurare expirate de un an, se poate sa o radiez si sa scot numere rosii de Ro? Nu a avut niciodata nr rosii, ce acte trebuie pentru numere rosii?

1 răspuns:
| Ion-Nicusor_Vlad_N._2000 a răspuns:

Te duci faci procura intre tine si bulgarul din acte este vreo 100 de € dupa care te duci la un birou de acte auto si se ocupa ei de scoaterea numerelor provizorii.