| anonim_4396 a întrebat:

In data de 15.11. 2018 am fost sa dau "traseul" cum se zice. Toate bune si frumoase pana cand a venit momentul sa incepem. Eu am mai dat odata traseul si am picat, iar instructorul mi-a zis sa fac acele 6 ore la alta scoala, sa poate sa-mi scoata adeverinta mai repede deoare la noi la scoala sistemul era plin si trebuia sa astept mai mult dupa ea. Am fost respins deoarece m-am dus cu masina de la scoala unde am dosarul nu de unde am luat adeverinta. Acum polistul examinator mi-a zis sa ma duc la audienta la DRPCIV sa imi scoata acea perioada in care nu pot sa ma reprogramez (domnu examinator mi-a zis ca e de 30 zile) si sa ma programez mai repede.

Conteaza chiar atat de mult masina, ca nu era de la scoala de unde a emis adeverinta? Eu sunt prost nu cunosc aceste legi, nici nu sunt in domeniu si poate ma lamureste si pe mine cineva.Eram asa de sigur si increzator ca iau carnetu foarte linistit nu aveam emotii, dar asta e ce sa faci, cum iti e norocul mai ales eu cum nu prea am asta e.

Multumesc frumos!

1 răspuns:
| DrGeorge a răspuns:

Poti sa dai examen pe alta masina, la cerere. Insa trebuie sa ai cateva ore facute pe masina respectiva.
Eu am dat pe alta masina si cred ca am mai facut 10 ore pe ea.