| NsxAdrian a întrebat:

In urma cu o saptamana am schimbat la masina distributia, pompa de apa, volanta, ambreiajul si un furtun la intercular deoarece mi s-a spart.
Dupa aceasta operatiune, cand pornesc masina la cald dupa ce a fost rulata cel putin 10 km se aude si se simte un prepidat puternic in caroserie, parca ar fi tractor. Daca o accelerez ca pe benzina acest trepidat nu se mai simte pronuntat.
Mentionez ca atunci cand motorul e rece masina porneste absolut normal. Care ar putea fi cauzele posibile?

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ti-a gresit distributia cu un dinte.