| onofreicatalin a întrebat:

Intentionez sa achizitionez o masina.
Tocmai am depus actele pentru a mi se elibera un nou buletin, insa inca il detin pe cel actual.

Poate fi o problema daca intocmesc contractul de vanzare cumparare cu acest buletin si ulterior continui cu actele pentru masina (inmatriculare etc) cu buletinul ce imi va fi eliberat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema daca actuala carte de identitate mai este in termenul de valabilitate, poti incheia linistit contractul de vanzare-cumparare si apoi sa folosesti noua carte de identitate la inmatriculare.

| onofreicatalin explică (pentru Ioandelasal):

Salut! Multumesc.
Insa, in contract gasesc o rubrica cu "domiciliul fiscal". Daca completez acea rubrica cu actualele date (din Prahova) iar eu cand ma voi duce sa declar masina la impozit in Iflov unde imi va fi eliberat buletinul, nu poate reprezenta o problema? Multumesc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru onofreicatalin):

Scrie domiciliul fiscal unde vei avea noul domiciliu.