| semyryan a întrebat:

Intr-un buget de 7-10.000 euro nu stiu ce sa aleg intre peugeot 508 2012-16 un jaguar xf 2007-08 un phaeton la fel 07-08 as merge pe un peugeot ce parere aveti despre el motorizare diesel 2.0 163 HP si de ce nu unul si diesel si hibrid de 200 HP... are cineva imi poate spune cateva lucruri?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Am mers cu un 508 2.2d.La 180 Km/h are 2000 rpm si ai senzatia ca mergi cu 50km/h.
Foarte bine insonorizata, nu se auzea nimic de afara.Colegul asta al meu o are de noua si nu i-a picat nimic pana la 230.000 km.Stiu ca piesele sunt cam scumpe si mecanicii incompetenti pentru modelul acesta.A avut un far fisurat si s-au chinuit 3 mecanici diferiti sa-l inlocuiasca.Pana l-a urma l-au reglat pe tester in representanta deoarece are un motoras care il inclina in curbe si trebuia programat modulul.
Oricum masina e faina.

| semyryan explică (pentru xerxes1):

Despre consum imi poti spune ceva?

| xerxes1 a răspuns (pentru semyryan):

6% la gramada.
Oras plus 160 pe autostrada.

4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Peugeot in general sunt masini proaste. Unui prieten cu 407 ia bubuit turbina in mers si are 150 de mii de km. La 207 numai aici pe TPU am vazut multi cu pierderi la sistemul de racire, ori cica mananca antigel masina ori pierdea pe undeva dar nu stiau si o aruncau ca mananca. Daca phaeton e pe suspensie pneumatica e ok daca ti permiti cand cade o perna, daca e pe amortizoare e cea mai ok varianta din ce vrei tu. JAguar sunt masini bune, dar sunt scumpe rau piesele de schimb

| Uvox a răspuns:

508.
Celelalte sunt de impresionat copiii.
Si sunt si 5 ani diferenta intre ele.