| Quokeepac a întrebat:

Intrebare pentru BMW Seria 4 F32.

Am cumparat un F32 Coupe recent.
Problema mea este ca atunci cand apas pe cheia masinii, se aprind becurile interioare, avariile palpaie. dar farurile nu se aprind.

Ele functioneaza perfect cand pun pozitia sau pornite normal.

Asta se intampla doar la F32? Sau e o problema cu masina mea?

(Mai multe detalii) : Cand apas sa deblochez masina cu cheia, farurile nu pornesc, doar avariile si luminile interioare. Este posibil sa le fac porneasca atunci cand apas pe cheie?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Am văzut la skoda și vw - e la fel ca la tine deci: stay cool, e ok

| Quokeepac explică (pentru sierra1):

Mulțumesc, am rezolvat oricum.winking

| sierra1 a răspuns (pentru Quokeepac):

Să fii iubit

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ai raia aia de seria 4 si F32 atunci invata sa si o folosesti, citeste manualul masinii.
Intra a setari si acolo poti sa setezi tu ce sa faca fiecare buton de la cheie, ce lumini sa se aprinda sau nu si multe alte chestii. Poti sa faci sa nu se aprinda nimic, sau poti seta sa se aprinda toate, depinde ce are la setari.
Dar probabil e grele astea pentru tine laughing desi astea F30 F32 au un soft f usor de folosit, mura in gura, doara sa fii batut cu parul mai stiu eu unde sa nu poti face setari la masinile astea.Mai simplu si usor ca astea nu stiu la ce masini mai e asa.Softul se numeste daca nu ma insel iDrive, deci este ca si la iphone mura in gura cum am zis laughing
Daca ai masina ar trebuie sa ai si manual, dar probabil ori nu stiin sa citesti, ori nu prea pricepi ce citesti laughing

| Quokeepac explică (pentru relian):

Inutil. Pari cam ofticat. Probabil Audist. Sau probabil iti pute mana a maner de autobuz. In fine, esti degeaba. Cum ai zis, era simplu si am rezolvat. Dar asa e cand întrebi românu. Se da mare ca stie iar apoi nu te ajuta cu nimic probabil din cauza ca nu stie nimic.

| relian a răspuns (pentru Quokeepac):

Esti praf, sincer mi-e dor sa mai merg cu autobozul laughing candva am mers si eu cu autobuze, acum merg numai cu masini, ma dau jos din pat direct in masina si invers laughing deci de ce spui tu vezi ce miroase pe la tine laughing
In plus d e asta este exact cum am spus, degeaba citesti ca tot prost esti.Pe langa ce am spus am si raspuns la intrebarea ta, ba am dat raspuns bun, zic eu.
Am scris intri la setari si acolo setezi ce doresti tu.In sf atat poti atat faci.
De altadata nu mai intreb chestii ce le stie si o gasca laughing Eu nu ma dau mare ca stiu, ce stiu stiu si atat, daca cineva intreaba eu raspund, aia e tot.Nu raspund sa ma dau mare, dar in cazul tau ce raspuns voiai sa dau? Probabil si daca ai avea desene tot ai intreba, poate pentru ca nici pe alea nu leai pricepe.Deci ofticat sa fiu pentru ce anume? Am BMW ca al tau fraiere, de aia am si zis citeste manualul, ori intra la setari, bolovane laughing
Al tau probabil este o raie diesel puturoasa laughing al meu este pe benzina, deci nu am ce sa ma oftic.Mai am inca un Audi a6 nou, merg cu ce masina vreau, chiar si cu din astea antice, ori cum le mai spune.Iti fac maine o poza cu un jaguar din 1968, ori video sa iti arat ca ma plimb cu el.Sau zii tu o masina si eu iti fac video siti trimit, sa vezi si tu ce rau ma oftica pe mine ca tu ai un rapan de bmw laughing

| Quokeepac explică (pentru relian):

Tot benzină am si eu laughing). In fine, si eu aș fi putut să spun "intra in setări si setezi tu de acolo" laughing) Pentru ca asta am facut laughing). In fine, nu conteaza.