| bogz a întrebat:

La bicicleta mea a inceput sa pocnesca lantul (sare de pe pinion) si nu stiu ce sa ii fac.Stie cineva?

Răspuns Câştigător
| GheniusV a răspuns:

Schimbal, deoarece mie mi sa rupt..tot asa facea.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pai daca nu spui de pe ce pinion sare, cum vrei sa-ti spunem ce trebuie facut? daca ai un singur pinion pe roata intinde lantul[trage roata mai in spate] si centreaza roata ca lumea in furca. daca nici asa nu tine, intoarce pinionul fiindca s-a uzat.

| bogz explică:

Eu am schimbator si 7 pinioane si sare si pe cel mai mic si pe penultimul si tot asa.

| Solovey a răspuns:

Muta vitezele dor pina la penultima sau intinde lantul.

| str a răspuns:

Regleaza schimbatorul de viteze (strange sufa aia cand ai lantul pe pinionul mic, dar nu o strange exagerat de tare, dupa asta nu o sa mai stea pe pinonul care vrei)