| vladeusebiu a întrebat:

La bmw e46 320d 2004 cum se desface capacul pe unde pui ulei Se roteste pur si simplu spre stanga sau are alt siatem de desfacere? Am incercat sa il deschid si nu am reusit. ps. vreau sa completez putin ulei

Răspuns Câştigător
| cezar003 a răspuns:

Regula filetului catre stanga, ia o carpa si deschide cu fermitate, este intepenit

| vladeusebiu explică (pentru cezar003):

Eu am incercat sa il desfac dimineata cand era rece acum dupa ce am mers putin cu masina si sa incalzit s-a desfacut usor. Asa cum ai spus tu era intepenit. Multumesc de ajutor.

| cezar003 a răspuns (pentru vladeusebiu):

Vezi sa- nu-l strangi, nu trebuie strans tare, cu simt

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Apasa nitel pe el si roteste, o sa mearga

| cezar003 a răspuns:

Nu exista nici o siguranta, este facut sa poata fi deschis si de o femeie insa cineva l-a strans prea taraneste si nu era necesar