| BloombergARZ a întrebat:

Salut! La examenul practic (traseu) pentru obținerea permisului va fi si instructorul cu mine in masina ca martor sau doar eu cu examinatorul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va fi si instructorul prezent iar proba practica se inregistreaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ce decide politistul!
Eu am dat fara instructor, doar cu politisul in masina si cand am terminat traseul m-a pus sa opresc masina cu 200 m inainte de a ajunge in fata politiei, dupa un colt de strada si el a coborat din masina, comunicandu-mi ca a terminat examinarea.
Am sarit din masina, am incuiat masina si l-am urmat pana in fata sediului politiei unde instructorul meu era extrem de agitat, vazandu-ma ca vin fara masina.
In momentul in care am incuiat masina si l-am urmat pe politist, s-a intors si m-a intrebat de ce nu duc masina la instructor, in fata sediului unde ma asteptau cu toti cursantii.
Am explicat ca nu pot sofa fara permis de conducere, fara instructor sau fara politsit in masina, de aceea am lasat masina acolo.
Politistul a zambit si mi-as spus atunci ca am procedat foarte corect si ca aceea a fost ultima incercare si am luat permisul de conducere.

| Violleta2022 a răspuns:

Succes la examinare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va fi cu tine in masina, cel mai probabil va fi intr-o masina in spatele tau.

martorul din masina va fi unul din cei examinati