| Victor_Gabriel_Stetco_1999 a întrebat:

Salut.
La rar cand merg trebuie sa merg si cu contractul de vanzare-cumparare?
Si actele masinii trebuie traduse din germana inainte sa merg la rar? Sau le traduc ei?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

La RAR mergi doar cu actele masinii si atat.
Nu trebuie contract de vanzare-cumparare, nu trebuie traduceri, nimic.
Insa trebuie sa ai buletinul la tine pentru ca vei avea de completat un formular.

| Victor_Gabriel_Stetco_1999 explică (pentru OldSoul):

Si daca masina nu e pe mine? Ca e trecuta pe taicămiu si el nu e in tară? Duc copie dupa buletinul lui?

| OldSoul a răspuns (pentru Victor_Gabriel_Stetco_1999):

Nu e neaparat copie, ci sa ai datele de pe buletinul lui pentru a putea completa formularul.
E suficient sa ai o poza cu buletinul lui in telefon.

| regis a răspuns (pentru Victor_Gabriel_Stetco_1999):

Nu. Masina nu trebuie prezentata la RAR neapărat de proprietar, oricine o poate prezenta.
Nici traducerile nu sunt necesare.