| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toata lumea, de curand vreau sa-mi achizitionez o motocicleta dar din pacate stau la bloc si nu stiu cum sa fac cu siguranta ei. Eu m-am gandit sa cumpar un garaj care se afla mai multe la un loc ca de exemplu: https://imgur.com/a0Mpnpd si am incercat sa caut pe olx, la jumate, publi 24 sa vad daca sunt dar nu gasesc nici in ruptul capului si m-am gandit sa angajez pe cineva sa-mi construiasca unul.

Prima intrebare ar fi de unde gasesc eu loc de construire sau trebuie sa contactez omul care are garaje si sa ii cer acordul sa-mi construiesc si eu unul?

A doua intrebare cat m-ar costa un garaj ca acela?

Accept orice alte idei, m-am gandit sa inchiriez unul dar parca mai bine pun mai multi bani si este al meu

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inchiriezi unul, cauti un prieten care sta la casa, iti facibun abonament la vreun mall cu oarcare subterana, iei o prelata trainica si o tii langa bloc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

90% di garajele alea sunt ilegale si nu cred ca ai sa primesti autorizatie pentru asa ceva. Poate daca stai intr-un orășel mic ai corupția e maxima in administrație

| LovelyWolf a răspuns (pentru suntserios):

Si un sfat ar fi?

| suntserios a răspuns (pentru LovelyWolf):

Inchiriezi unul, cauti un prieten care sta la casa, iti facibun abonament la vreun mall cu oarcare subterana, iei o prelata trainica si o tii langa bloc.

| Retr0aKaplantalaromana a răspuns:

Tine motorul in apartament.