| Alexisjohn a întrebat:

Salut la toți.
Vreau sa îmi achizitionez un vw lupo 1.0 benzina.
Ce părere aveți de aceasta mașină?
Ma interesează fiabilitatea, consumul, mașina în general.
Eu sunt la început și vreau sa merg mult în oraș și ma interesează consumul.
Va mulțumesc și dau funda și apreciez toate răspunsurile!

5 răspunsuri:
| Ivanov27 a răspuns:

Daca nu te intereseaza viteza, este o masina perfecta cand vine vorba de fiabilitate si consum.

| Alexisjohn explică (pentru Ivanov27):

Nu ma interesează deloc viteza, nici spațiul prea mare, în general merg singur în mașină ☺

| PaulStudio a răspuns:

Este chiar puturoasa 1.0 si este extrem de mica si nespatioasa vw lupo,
Mai bine mergi pe vw polo 1.4, sau opel corsa c 1.2 care are un consum chiar mic si arata mult mai bine decat lupo care zici ca e masina lui mr bean laughing

| Alexisjohn explică (pentru PaulStudio):

Nu ma interesează spațiul sau puterea, vreau sa fie fiabila sa nu schimb pe ea, vreau sa fie ok ca mașină, sunt foarte bune și ce ai zis tu, ma gândesc bine!

| PaulStudio a răspuns (pentru Alexisjohn):

Masini fiabile sunt si alte variante, iar sa nu schimbi pe ea asta nu iti poate garanta nimeni la o masina de aproape 19 ani (daca ar fi din 2000)