| numesiprenume0 a întrebat:

Loganul are un singur bec patat pentru faza scurta cat si pentru cea lunga? Vreau sa pun lumini RGB si nu prea stiu cum trebuie procedat... P.S. Luminile RGB au si culorile standard(galben/alb), lumina calda si rece? Ofer funda!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti inscrii Loganul la programul "Rabla", ii montezi faruri RGB siiei adio de la carnetul de conducere... big grin tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie procedat in niciun fel... te ai saturat de talon sau de ce vrei sa chimbi becurile?

| mihai69 a răspuns:

Modificările la instalația de iluminat trebuie omologate la RAR.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Loganul are becuri H4 cu cate doua faze.
Becurile led, si mai ales cele RGB, nu sunt omologate.
Nu mai poti face ITP-ul la masina daca le pui, iar la primul control, politistii iti vor retine certificatul de inmatriculare, iti vor aplica o amenda mare, si vei primi certificatul la loc abia dupa ce platesti amenda si mergi la RAR pentru constatarea remedierii problemei.