| FloAlexG a întrebat:

Salut lume, am si eu un golf 4 1.6 16
Valve, si am o problema, pornesc masina si cand apas abreajul sa cupleze imi moare motorul si mi se aprind toate erorile in bord ce poate fii, si daca mișc putin mai tare de schimbător imi apar toate erorile

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand apesi ambreajul, el ar trebui sa decupleze, nu sa cupleze.
E posibil sa ai o problema de natura electrica, daca zgomote ciudate nu se aud.
Du-o la service, ca nu ai ce sa ii faci tu.

| alina2k18 a răspuns:

Doar motoru iti moare?
winking
PS: Nu mai misca asa tare..ca doarewinking [ pe schimbator.].