| TheTom7 a întrebat:

M-am gandit sa imi iau un BMW E46 pentru ca am auzit ca sunt destul de fiabile si arata bine chiar si in zilele noastre si il poti modifica destul de usor daca vrei. Doar ca am cateva intrebari:
- 318i sau 320d? Care este mai fiabil si care ar fi consumul real al fiecaruia? As merge pe benzina pentru senzatie, dar m-as uita si la consum, n-as sacrifica prea mult pentru asta.
- Cred ca este destul de greu sa gasesti un pachet M de fabrica, dar care sunt componentele acestuia si care ar fi un pret real?
- Pachetul M si coupe au suspensia sport? Se poate pune cea normala?
- Cam cat ar fi intretinerea?
- Ce probleme sunt intalnite des la acest model si la ce ar trebui sa ma uit cand il cumpar?
- Cam cat de confortabil este pe drumurile noastre si la drum lung?

Din cate am inteles au fost masini reusite, dar as vrea si parerea celor care il au/l-au avut sau l-au condus.

Vreau sa precizez ca merg 50% in oras, 50% in afara si fac vreo 40.000-50.000km/an. Bugetul nu am unul limitat, daca gasesc ceva bun sunt dispus sa dau mai mult, am vazut ca pretul se invarte pe la 3. 000e.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Wow, ai ceva curaj sa vrei sa faci 50.000 km pe an cu o masina veche de 15 ani si in valoare de 3000e

| TheTom7 explică (pentru suntserios):

Am alte masini mai noi, dar am ajuns la concluzia ca nu merita sa le chinui zi de zi in Romania si as vrea sa imi iau o masina de care sa nu imi fie mila, dar sa mi-o fac cum vreau eu, m-as fi dus la un e90, dar mi se pare urat si daca vorbim de facelift nu prea as da atat pe el.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atat pot spune, ca e comod.
50. 000km e aproape de taxi; nu prea recomand BMW in cazul asta.