| AdevărulGolGoluţ a întrebat:

Salut,

M-am inscris la o scoala de soferi din Timisoara. Ma intereseaza cat exact dureaza pana la examenul scris, cat dureaza dupa examenul scris programarea la oras si cam cat de dificil vi se pare? (pentru cei care sunt inscrisi sau au terminat recent).

Funda pentru cine are raspuns cu detalii. Merci.

1 răspuns:
| Directioner99 a răspuns:

Legislatia tine 2 saptamani si la finalul ei dai sala mica(adica un test din legislatie, pe care il ia toata lumea), urmeaza orele de condus 15 sedinte(30 de ore in total), din cate ni s-a zis la scoala acum nu te poti programa la sala mare(examen teoretic) decat dupa ce termini orele de condus, eu m-am inscris la sala mare si facusem abia 2 sedinte, la oras te inscrii imediat dupa ce obtii sala de pe acelasi calculator, depinde de cat de aglomerati sunt si de cat examinatori politisti sunt in oras.Eu am reusit in 3 luni dupa ce am luat sala sa dau orasul, daca nu iei orasul din prima va trebui sa dai 320 lei la scoala pentru adeverinta si sa mai faci 6 ore de condus(3 sedinte).Am luat permisul recent de 4 luni, deci informatiile ar trebui sa fie actuale