| Nebunuldemine a întrebat:

Salut,m-am invartit ieri cu masina pe zapada si mi s-a aprins becu la abs,am incercat franele si nu mai tineau, dupa 5 min s-a stins absu din bord si s-au revenit si franele. Opel astra g, break, 2.0 dti. Ce s-a intamplat?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O duci in servis, ăia stiu ce are, nu aici pe TPU unde e plin de miștocari.Ce masină ai ce marcă?

| Nebunuldemine explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am scris, opel astra g, break, motor 2000 cmc dti

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nebunuldemine):

Mersi.

| ALGator a răspuns:

Cînd s-a aprins lampa abs (bănuiesc lampa de avarie) spui că nu mai țineau frinele. Erau decuplate de tot sau frinarea nu era suficientă? Se aud frinele abs lucrind (cu acele pocnituri ușoare)?

| Nebunuldemine explică (pentru ALGator):

Erau deconectate pe fata....pe spate tineau ce si ce... dupa care am dat tare in frane pe la 40-50 km/h pe zapada si totul a revenit la normal, martorul s-a stins si absulu functiona normal, de atunci nu am mai avut probleme

| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 a răspuns:

Cred că ai probleme jos la tampoane