| PuscasAlin a întrebat:

Ma confrunt cu o problema atipica la un Mitsubishi Fuso Canter 3c13 din 2007, mașina se tureaza doar pana în 2300 rot/min și mi s-a aprins check engine pe culoarea roșie.
Cea mai ciudata problema e ca nu găsesc tester care sa se conecteze la el.
Poate cineva a poate ajuta și pe mine?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Pai cum sa te ajutam? orice mecanic / electrician auto trebuie sa aiba un tester multimarca (universal) si ar trebui sa vada masina ta ce problema are.
Cauta pe cineva (olx etc) cu un tester mitsubishi sau orice electrician auto, check engine si faptul ca se tureaza pot avea mai multe cauze. un tester + o verificare de un mecanic iti poate spune mai exact ce are.
Succes!

| PuscasAlin explică (pentru Evolution):

Nu se poate conecta nimeni la ea, asta e problema, e nevoie de un soft special zic uni... Ma gândeam ca poate a mai pățit cineva asa ceva.