| IonutR1 a întrebat:

Ma gandesc sa imi cumpar o motocicleta de A1 si ma gandesc la Yamaha YZF R125, dar am o intrebare. Din cate am inteles, motocicleta este destul de inalta. Stie cineva cam ce inaltime trebuie sa ai ca sa ajungi cu picioarele complet pana jos? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la o reprezentanta, si stai pe ea. Din cate stiu eu, pentru ca si eu am vrut sa o iau, dar era diferenta de 1000£ intre ce am luat eu si asta, nu mai stiu exact daca din fabrica o poti cobora, dar exista kit-uri de coborare, daca ti s-a pus pata pe ea. Cel mai bun motor de 125, asta si ktm duke. si am mai mers si cu un Sinnis Apache SMR 125 o perioada scurta, si aia e misto, dar e altfel pozitia, nu prea m-am simtit confortabil pe ea. Acum nu trebuie neaaprat sa pui 100% picioru jos, poti sa-l pui si 90 80 % din talpa. Motoru chiar daca e greu, sta in echilibru cand stai pe el, si cand pui picioru jos la stop, n-o sa tii toata greutatea lui.

| IonutR1 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru informatii! happy

4 răspunsuri:
| caniele1 a răspuns:

Motorbike a condus motocicleta asta si are 1.73m

| IonutR1 explică (pentru caniele1):

Multumesc si tie! Chiar e de ajutor comparatia asta cu inaltimea lui (Motor)Bike

| Ïđķ_Gabriel_1990 a răspuns:

Salutare. Daca ai peste 1.65 nu cred ca ar fi o problema. eu am 1.79 si am pus toata talpa jos la amblele picioare cand eram pe un r1, care este mult mai mare. Bafta