| Aurelian1974 a întrebat:

Ma numesc Aurelian! Am un golf 4 benzina 1, 6 litri, 16 V, motor BCB.
Am urmatoarele simptome: cateodata motorul fuleaza la relanti ( nu fuleaza niciodata cand e rece). Turez motorul si dupa aceea se stabilizeaza turatia la relanti ( cateodata) sau pornesc aerul conditionat, motorul nu mai fuleaza, opres AC si motorul fuleaza iar.
De asemenea eram in trafic, am lasat masina pe liber si deodata motorul se opreste fara a semnaliza nici un martor inainte. Dau sa pornesc motorul si nu porneste! M-am chiunuit vreo 10 minute si apoi a pornit! Dupa pornire opresc eu motorul si iar pornesc si porneste la Sfert; NU SE INTIMPLA MEREU aceste simptome.
Am fost la n service-uri, au pus testerul pe ea, au curatat egr, clapeta, au verificat calculatorul, nici o eroare chiar si cand s-a intamplat acelasi fenomen la ei in curte.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ce intelegi prin fulează?