| MihaiML a întrebat:

Salut, ma numesc Mihai si am 15 ani. Voi fi direct, la 16 ani vreau sa dau pentru A1, scutere sau mopede nu am mai condus pana acum (ma dau cu bicicleta de la 7 ani dar asta nu stiu daca se puncteaza laughing ). Parintilor mei nu le-am spus dar este o probabilitate destul de mare sa ma lase. Nu as vrea sa aud lucruri ca "nu te apuca, pune mana si invata", sunt la un profil tehnologic (tehnician in activitati economice) si invatatul nu este punctul forte. Revenind, am si cateva intrebari:
1. pentru A1 poti da cu 3 luni inainte de a implini 16 ani sau dupa ce ai implinit cei 16 ani?
2. O recomandare de motocicleta? Tip standard/Naked. Eu m-am gandit ca ar fi ok un Honda cbr 125 dar doresc si parerile voastre
3. Eu locuiesc in Iasi, credeti ca traficul din Iasi este potrivit? Oricum 70% din plimbarile pe care le voi avea vor fi prin locuri restranse cu putin trafic.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Examinarea o sustii dupa implinirea varstei de 16 ani, scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 16 ani.
2.Nu ma pricep, dar poti cauta pe internet si o sa afli diverse pareri privind motocicletele care se incadreaza in categoria A1.
3.Este chiar indicat sa faci scoala de conducere si sa sustii examenul acolo unde vei conduce.

1 răspuns: