| Narcissnd22 a întrebat:

Salut,
M-a oprit politia si mi-a luat placutele de inmatriculare si certificatul.
Cum pot sa le recuperez? As putea sa merg sa iau plavutele inapoi sau trebuie neaparat sa vina propietarul masinii?
Multumesc

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar proprietarul poate cere recuperarea actelor.

| goguPatent a răspuns:

Certificatul il recupereaza doar proprietarul. Asa ca tu nu ai nicio sansa chiar daca ai fiscal si o treci la primarie.
Trebuie sa te rogi de proprietar

| spider99spy a răspuns:

Pai nu ne-ai spus si fapta. Fiscalul te ajuta sa treci masina pe numele tau, daca masina nu este pe numele tau, atunci doar proprietarul masinii poate recupera certificatul si numerele.

Practic trebuie ca proprietarul sa se remedieze problemele pentru care s-a retinut talonul masinii si dupa sa se duca la RAR.