| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu un raspuns? As vrea sa imi cumpar un piagio ciao sau bravo cu pedale sa imi dati cateva sfaturi despre ele, daca merita sau nu, ce se strica la ele cu cati km merg la ora, cam ce pret au.

Răspuns Câştigător
| Dani6421 a răspuns:

Au un pret in jur de 350-500 lei, prinde maxim 60 la ora cu greu, au o putere foarte slaba, se strica des fulia pe spate care vine lantul/cureaua pe ea, se infunda la fiecare 100km de obicei carburatorul daca ai un rezervor necuratat saau bagi benzina fara sa pui o sita, motorul se incalzeste destul de repede si se afuma bujia destul de des incat nu prea mai porneste si trebuie curatata, e o investitie proasta fiind veche si uzata nu merge asa de bine ca din fabrica, sunt tentative pe 2 roti mesterite de romani, iti recomand un scuter, strangi bani pentru el in jur de 700 lei dar macar stii ca ai ceva bun, prinde 120 km la ora are acelasi motor e acelasi lucru in acte dar e mare, comod si placut sa mergi pe el, suspensii, se ridica saua etc nu iti rupi fundul pe bicicleta asta.