| StefanStefan3000 a întrebat:

Mă poate ajuta cineva sa evaluez valoarea unei mașini accidentate?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce pălăvrăgesc unii-altii pe tema asta = zero. Asiguratorul decide!

| Wr3nch a răspuns:

Valoarea e pretul ei in stare buna- minus costul reparatiilor. Daca e accidentata rau de tot, si trebuie reparate elemente de rezitenta pierde din start mai mult din valoarea pe care o avea daca era ok.

| StefanStefan3000 explică (pentru Wr3nch):

Portiere dreapta fata spate, bara fata, scut, radiator..pragurile stânga și dreapta sunt împinse înăuntru, cadru îndoit.E răscrucită. Dauna totala așa-i? 03 Vw Bora

| Wr3nch a răspuns (pentru StefanStefan3000):

Dauna totala clar. Se poate indrepta si repara, dar asta e ceva ce vinde un samsar. Eu as duceo la fier vechi.