| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,mai merita un golf 5 1.9 tdi in 2020?
Vreu să-mi iau una,sau știți voi una buna,sa nu fie break, buget 3000 euro maxim 4000 da vrau una pana în 3000 sunt incepator si nu vreau să-mi iau ceva scump, Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"una buna, sa nu fie break, buget 3000 euro" - in condițiile astea, merită!

| Sofer a răspuns:

La bani aia nu mi-aș lua golf 5..as cauta ceva mult mai bun și mai dotat.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Daca tot esti incepator as zice sa iti iei masina pe benzina. Gen majoritatea prietenilor mei incepatori ce si-au luat diesel o infundat turbina sau DPF fiindca nu il folosesc destul de des in exterior si nu il conduc turat suficient de mult. In bugetul tau gasesti golf 1.6 MPI, sau mai bine, Focus 1.6 MPI/ Hyundia I30 1.6 MPi ce au motoare mai fiabile. Bafta!

| Nimeni10 a răspuns:

Cu 4000 euro iti iei e60 din 2004-2005 525d.
Nu merita golf 5

| StefanDrg a răspuns:

Si eu sunt tot începător si conduc un golf 5 1.9 TDI din 2003. Masina este destul de buna. Trage bine si imi place ca e mica si compacta. Este usor in parcari cu ea. Dar nu este o masina de viitor. Este un model destul de vechi si nu are nici macar computer de bord. Cel putin modelul meu nu are. Ca începător e foarte buna masina. Dar sa o schimbi pe viitor, deja VW golf 5 este o masina destul de veche. Eventual daca găsești un model din 2008 ar fi bine. 2003-2008 s-a produs acest model.

| 9Florin9 a răspuns:

Daca vrei diesel ai grija cu turbina sa nu o infunzi, ai grija cu filtrul de particule sa nu il imbacsesti si sa stii ca masinile astea au un mare risc sa fie kilometrii dati inapoi sau sa fie lovite, mai pe scurt sunt predispuse la tepe.