| Olteanu_Daniel_Kempes_1996 a întrebat:

Mai trebuie omologata folia pe pe luneta si geamurile laterale spate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, trebuie, chiar zilele astea mi-am montat folie pe spate.
Trebuie folie omologata, atelier autorizat RAR pentru montaj folie, timbre pe toate geamurile foliate, si declaratie de conformitate, unde sunt scrise datele masinii, geamurile pe care s-a aplicat folia, transparenta acestora, semnatura montatorului si stampila firmei.
Daca cumperi folie omologata din magazin nu e valabila pana nu o stampileaza un montator autorizat.
Deci, varianta cea mai sigura e mersul la o firma autorizata. Preturile sunt de la 200 de lei in sus, pentru spate.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca da. de ce sa nu mai trebuiasca?

| OldSoul a răspuns:

Da, desigur ca trebuie, mai multe detalii ai aici http://www.rarom.ro/......-203.html.