| danidni a întrebat:

Salut! Maine am orașul si sunt din Slatina! Ce sfaturi îmi dați pentru maine la examen? Dau fundița

9 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Sfatul meu: Trage De Timp (nu in modul nesimțit).
Atenție mărită (pietoni, indicatoare, semnalizările celorlalți participanți la trafic) și trage de timp. Eu am făcut fix inversul. I-am dat și treapta a 3a, daca vedeam semaforul din depărtare că e verde, acceleram să-l prind tot verde și după vreo 19 minute de examen (fara nicio greșeala) am 'fortat' un sens giratoriu - bineînțeles 21 p 'neavordare de prioritate' + 21p 'interventia lui' mi-a calcat, bulangiu' frana fara ambreiaj sa fie sigur că acolo rămâne mașina. M-a umflat, acum aștept să dau și eu a2a oară și voi pune in aplicare ce ți-am spus și ție.

| danidni explică (pentru BuLaNNNeL):

Bafta, frate

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru danidni):

Mult succes și ție.

| DaniTDCI a răspuns:

Sa te culci devreme, dimineata mananci un covrig cu iaurt (ceva usor la stomac, asta e doar un exemplu), incearca sa nu bei cafea ca doar te agita, fara emotii si fara stres, iti urez mult succes, lasa-ne veste daca il iei happy

| danidni explică (pentru DaniTDCI):

Sa știți ca am picat. Eu am condus mai bine ca in viata mea, totul ok, ne intoarcem la zona de examinare, imi face totalul de puncte si ma declara respins. Deci pe cuvantul meu daca nu mi-a bagat puncte de la el. Ce naibii, nu mi se pare ok sa te pice doar sa te faca sa nu-i dai bani. Am fost martor, era o femeie care habar nu avea sa conducă si cu siguranta ea a dat bani. Si stati sa va spun ce facea politistul, ii schimba el vitezele, el ii semnaliza, el ii facea semne cand sa se bage la schimbarea benzii si multe alte chestii interzise doar pentru ca a dat bani si pe mine m-a picat pentru nimic, este inadmisibil asa ceva, mi-a spus razand dupa ce a facut totalul,, esti respins".

| DaniTDCI a răspuns (pentru danidni):

Nasol rau asa, pe cand te-ai reprogramat? nu te da batut ca il vei lua.

| danidni explică (pentru DaniTDCI):

Marti ma duc sa ma reprogramez ca sa platesc si taxa de 300 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mănânci inainte de examen esti mult mai concentrat.
Dar nici sa-ti fie extrem de foame.
Un covrig ar trebui sa fie de ajuns.
Sampania o bem după examen.

| rapandula a răspuns:

Sa te pui la somn devreme pentru a te trezi atat fizic cat si psihic odihnic. Lasa emotiile la o parte pentru ca acestea te pot influenta intr-un mod negativ si nu in ultimul rand ai incredere in tine. Este tot ce conteaza. Orice s-ar intampla, nu te lasa dezamagit. Cu totii gresim iar datorita greselilor si al experientei din spate devenim mai buni, constientizam ce am gresit si unde iar pe viitor vom stii sa le rezolvam sau sa facem lucrurile mai bine. Succes!