| HHTR a întrebat:

Salut, maine imi cumpar o masina, am fost cu ea la un service am bagat-o pe tester e ok etc etc. Doar ca nu stiu ce nume sa trec pe contractul de vanzare-cumparare pe al meu sau pe al tatalui meu ca nu vreau sa platesc la asigurare 1900 de lei daca ma trec pe mine. Sau cum se face ca sa iau asigurarea pe numele tatalui meu fiind mai invarsta, sa platesc mai putin?

3 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

De ce crezi ca tu ai platii 19 milioane daca ai trece-o pe numele tau? Daca masina are deja asigurare si ITP, tu nu mai platesti nimic. Doar contractul la notar, transferul masinii, respectiv numarului de inmatriculare la primarie, si asta-i tot. Impozit, taxe pe care le plateste oricine.

| HHTR explică (pentru AlexSalling):

Pai si dupa ce imi expira asigurarea de la el cum fac?

| AlexSalling a răspuns (pentru HHTR):

Faci alta. Nu este logic? Asigurarea se reinnoieste chiar lunar.