| George20123 a întrebat:

Salut, maine urmeaza sa am examenul auto(traseul) si sunt destul de panicat.Imi puteti da niste sfaturi?

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Respiră adânc și ai încredere în tine.

| Plato a răspuns:

Nu incerca sa arati ce bine stii tu sa conduci, ce masterdriver esti.
Pune doar in aplicare ce ai invatat, fii "humble", fii atent. E foarte important sa fii calm, ca sa iei cele mai bune decizii si sa te concentrezi doar pe ce ai de facut. Stresul nu te ajuta cu nimic, doar daca esti tipul ala de persoana ce lucreaza mai bine sub stres.
Trebuie doar sa demonstrezi ca nu esti un pericol public, asta e tot.
Bafta.winking

| Yurisa a răspuns:

Daca politistul vrea sa te pice, te pica, daca ceilalti participanti din trafic te vad fraier cu sigla de examen pe masina, pot face manevre bruste sa te impiedice in a lua permisul. Conteaza sa fii impacat cu tine. Nu il iei asta e, il iei foarte bine! Nu e o tragedie

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Sfaturi practice:
-Nu te panica daca vezi ca altii pica inaintea ta si incep sa boceasca.
-Cand intrii in masina pune-ti centura imediat, verifica oglinda si scaunu tot sa fie bine.
-Restul stii, eu un alt sfat bonus, de regula in societate sunt foarte tacut dar cu ei le-am vorbit atat de mult, incat au zis Johnny iti dam carnetu dar sa nu mai auzim de tine. Stai linistit, va fi bine. Succes iti urez si sper ca ti-am fost cat de cat de folos!

| Sindbad a răspuns:

Nu uita ca preconditia sa iei permisul este sa-l convingi pe politist ca nu vei fi in stare sa faci vreun accident (grav) dupa ce iei permisul. Asa incat incerca sa-l impresionzi conducand sub 40 la ora, asigurandu-te in mod demontrativ la fiecare fleac.

| June20 a răspuns:

Fii sigur pe tine, ai grija la trecerile de pietoni, ai grija la indicatiile examinatorului, ai grija la semne. Unii examinatori iti spun sa faci dreapta, desi e interzis la dreapta doar ca sa vada daca esti atent.