| ClaudiuM1997 a întrebat:

Mama doreste sa isi cumpere o automata in bugetul de 4000 euro. Masina o sa fie folosita in oras deci clar ii trebuie benzina si eventual niste excursii ocazionale. Ce recomandati? Ii place golf 5 dar stiu ca cele DSG mai au probleme si sunt costisitoare reparatiile.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dsg e motorinara - masina nu e asa reusita estetic. Gaseste un fiat aproape nou la banii aia

| Simpatic a răspuns:

Ieftin si bun nu exista decat in vorbele samsarilor care vand faza cu masina unei babute care a condus masina la piata.
Nu as cumpara o masina cutie automata decat NOUA, la cele vechi iti asumi riscul, o cutie automata DSG defecta daca ar putea fi reparata ar costa cat masina second hand, la o cutie manuala altfel sta treaba pretul este MULT mai mic in cazul uzurii cutiei si reconditionarii ei.

| sierra1 a răspuns:

"cele DSG mai au probleme" -

- cine știe atâtea, se decide singur
- dacă crapă, toate sunt costisitoare

concluzie: ia golf