| Nastiiiiii a întrebat:

Salut mi-a sărit lacul de pe masina. Ce as putea face in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| Alex007xD a răspuns:

Trebuie facut in felul urmator: Slefuieste partea unde ti-a sarit lacul cu smirghel de 400. Slefuieste pana merge si lacul si grundul jos (daca ti-a sarit lacul de pe bara, oglinda, parte din plastic slefuieste pana merge doar lacul jos). Trage kit pe partea unde ai slefuit, si slefuieste kitul din nou apoi vopseste-l din nou. Daca nu poti face asa ceva du-l la vopsitorie.
Nu iti recomand polish sau lac direct peste, deoarece sunt sigur ca si s-a facut rugina sub lac (poate a mai fost vopsita odata masina si nu a avut grund pe ea).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un polish sau un lac profesional te poate salva.