| Reckinzor a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un set de jante aftermarket. Le-am pus pe masina cu anvelope standard 205/55 R16 iar cu jantele astea rotile din spate stau mai bagate in interiorul caroseriei decat cu jantele originale. Precizec ca cele originale Audi au J=7 iar acestea au J=6.5. Se pot pune anvelope 225/55 R16? Sau mai sigur ar fi cu distantiere?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei sa conduci (și noaptea să dormi) linistit, pune pe mașină doar ce scrie în certificatul de inmatriculare. Daca nu faci așa și ai nevoie de asigurator (sa zicem la accident) - adio despăgubire! Asta e cu sau fără FUNDĂ