| mariusinho998 a întrebat:

Salut mi am cumparat t10 led rgb si nu mi dau seama de ce nu merg. Cand pornesc luminile palpaie fiecare culoare de câteva Ori si dupa se opresc si am in bord martorul de bec defect. Care e problema. ele totusi pornesc

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Dupa cum ai spus si tu, ai in bord martorul de bec defect.
Daca te-ai fi informat din timp ai fi stiut ca cel mai probabil masina ta nu va recunoaste aceste becuri led(deoarece au un consum mult mai mic fata de cel a becurilor standard) motiv pentru care le va taia alimentarea si in acelasi timp iti va da eroarea in bord de bec ars.
Mai departe, daca vrei ca acestea sa functioneze trebuie sa adaugi inca un consumator in circuit ca acesta http://bec-led-auto.blogspot.com/p/py21w-bau15s.html