| EU13Nmc a întrebat:

Salut, mi-am pierdut cheile d ela masina...un ford focus mk1 1.6, intentionez sa ii cumpar un contact nou care o sa vina si cu cheie, intrebarea mea este : 1.Trebuie sa caut exact pentru motorul de 1.6 sau se potrivesc si cele de pe 1.4 sau 1.8?
2. Dupa montez contactul nou, mai trebuie ceva modificat in computer ul maisini?

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Trebuie un baiat destept cu un tester sa-ti extraga un cod din ecu masinii si sa-l scrie in cipul cheii.
Apoi tot el sa-ti programeze si telecomanda.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti comanda chei noi de la reprezentanta firmei, comunicandu-le datele de fabricatie al masinii.