| Xyzent11 a întrebat:

Salut, mi s-a stricat filetul la unu din prezoanele roti fata la masina mea fiat punto 2002 si vreau sa stiu cum se numeste piesa care trebuie sa o schimb ca sa o pot cumpara online.

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Se cheamă fuzetă, dar se găsește de obicei la categoria rulmenți roată.
https://targuldepiese.ro/......227189938/

| Xyzent11 explică (pentru Panamax):

Aata e pentru fiat punto 1.4 amea e 1.2 merge sa comand si asta sau nu se potriveste?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Xyzent11):

Intra pe site și bagă datele mașinii tale, să fii sigur că se potrivește.

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

In primul rand "prezonul" trebuie inlocuit.
Fiat Punto are surub, este o mica diferenta.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Daca nu e prea stricat filetul se poate pune o inserție filetată și nu o sa mai trebuiască înlocuită fuzeta.