| EdyPn a întrebat:

Nu știu ce sa aleg dintre
BMW sau Audi
BMW: e60 2.5d sau 3.0d
Audi A6 C6 2.7 sau 3.0

Care dintre ele sunt mai fiabile electric motor și așa mai departe?

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

3.0 pe amblee variante sunt mai fiabile, eu as alege Audi, sunt cele mai fiabile! 3.0 V6 quatro.
Electric, motor si asa la varsta lor si km lor reali depinde cum au fost intretinute si pe unde s-a mers cu ele.
Deci A6 3.0 quatro, faci testare de rampa si diagnoza. Atentie la cutie sa schimbe usor, fara smucituri, turbo sa nu fluiere, sa iasa noxele,

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Subaru brz e peste audi si bmw. Vezi motorul nu are multe complicatii se lucreaza usor la el fiind un factor fiabil mai mare. Are putina electronica masina e mai buna - masina cu multa electronica problemele se aduna frecvent

| EdyPn explică (pentru mgtow):

Salut. Înțeleg ce vrei sa spui dar mie îmi trebuie o mașina in 4 uși 5 locuri
Și vreau una din astea doua vreau sa m-a mai documentez și in vara sa îmi iau una din ele

| mgtow a răspuns (pentru EdyPn):

Atunci vezi renault clio sau megane, mecanica foarte buna de fel. Audi si bmw ofera mai multe probleme, audi haleste ulei de obicei 1L la 100 km si bmw probleme cu electronica, piese din plastic care se deterioreaza usor made in china, o sa te lamuresti tu BMW bun e M2 sau M4 si alea din 2005 in trecut. Renault isi mentine reputatia cu motorul mai bun de fel

Răspuns utilizator avertizat